Ana sayfa Genel Ekonomi Yerel Basına Yüzde 71,57’lik Can Suyu

Yerel Basına Yüzde 71,57’lik Can Suyu

Basın İlan Kurumu Genel Kurulu toplanarak yerel basına can suyu olacak bir kararla gazetelerimizi yaşatacağız mesajı verdi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu toplantı kararıyla alakalı bir basın açıklaması yaptı.

“BİK Genel Kurulunun Aralık ayı içerisinde toplanıp fiili zam kararını alması ve 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak tarifenin bu güne kadar hayata geçmemesi sektörümüzü olumsuz yönde etkilemişti. Cumhurbaşkanlığının 12 üyeyi atamasının ardından bugün toplanan Basın İlan Kurumu Genel Kurulu beklentimize yakın bir kararla günlük fiili satış ortalaması 50 binin altında olan gazeteler için Resmi İlan zammını 20,40 TL’den %71,57’lik bir artışla st/cm fiyatını 35 TL’ye çıkardı. Ayrıca  günlük fiili satış ortalaması 50 bin ve üzeri olan gazetelerde ise 49,35 TL olan st/cm fiyatını %27,66’lık bir atışla 63 TL’ye yükseltme kararı aldı. BİK Genel Kurulu tarafından kabul edilen teklif Cumhurbaşkanlığına imzaya sunuldu. Cumhurbaşkanının imzasıyla 1 Mart’tan itibaren geçerli olacağını ümid ediyoruz.”

Yerel basına can suyu olacak bu kararı alan tüm genel kurul üyelerimize ve kararın onaylanması husunda Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz