Ana sayfa Genel Ekonomi Yeni dolandırıcılık yöntemi oldu… Uzmanlar çocuklar dahil herkesi uyardı!

Yeni dolandırıcılık yöntemi oldu… Uzmanlar çocuklar dahil herkesi uyardı!

Güney Koreli popüler dizi Squid Game Netflix’in en çok izlenen yapımı oldu ancak birçok tartışmayı beraberinde getirdi. Siber saldırı ve dolandırıcılıklar için en çok kullanılan yol haline gelen dizi çocuklar dahil herkesi tehdit ediyor. Konuyla ilgili uzmanlar da uyarılarda bulundu…

Güney Koreli popüler dizi Squid Game yayınlanmasının hemen ardından 111 milyondan fazla izlendi. Bu da onu hem daha çok merak edilir noktaya getirdi hem de Netflix’in en çok izlenen dizisi oldu. Yayınlandığı ilk günden beri tartışmalara konu olan Squid Game çocuklar dahil herkesi tehdit ediyor. Uzmanlar Squid Game’in zararlı taraflarını Hurriyet.com.tr’ye anlattı.

SİBER SUÇLULAR VE DOLANDIRICILAR ATAĞA GEÇTİ
Squid Game’e olan yoğun ilgi ilk olarak siber suçluları ve dolandırıcıları harekete geçirdi. İnternette kurulan dolandırıcılık düzenleri hayranların hevesinden yararlanmaktan geri durmadı.

Kaspersky internette özellikle eylül ve ekim aylarında birçok kötü amaçlı dosyaya rastladı. Hepsinin de içinde Squid Game geçiyordu. Analiz edilen çoğu dosyada diğer kötü amaçlı programları yükleyebilen Truva atı indiricileri tespit edildi. Aynı zamanda reklam yazılımları da vardı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz