Ana sayfa Esnaf VATANDAŞ ŞAŞIRDI: MALTEPE PAZARI NEDEN KURULMADI!

VATANDAŞ ŞAŞIRDI: MALTEPE PAZARI NEDEN KURULMADI!

Tam kapanma sürecinde Cumartesi günü açık olması beklenen Adapazarı Maltepe Pazarı kurulmadı. İhtiyaçlarını karşılamak için pazar yerine giden vatandaşlar adeta şok oldu.

Haftada sadece bir gün sadece Cumartesi günleri izin verilen semt pazarları, hem pazarcı esnafını hem de vatandaşı oldukça memnun etmişti. Ancak Cumartesi günü Adapazarı’nda hemen hemen bütün pazaryerleri açılırken Maltepe pazarı açılmadı.

Pazarcı esnafının eldeki ürününü bir an önce satmak için nispeten daha büyük ve kalabalık pazaryerlerini tercih ettiği için Maltepe pazaryerine gelmediği öğrenildi.

Büyük bir heyecanla semtlerinde kurulan pazaryerine giden Maltepe mahallesi ve çevresinde bulunan vatandaşlar pazarın kurulmadığını görünce adeta şok yaşadılar. Vatandaşların büyük bölümünün Hızırtepe mahallesindeki katlı pazaryerine ihtiyaçlarını karşılamak için gittiği öğrenildi.

Bilindiği gibi tam kapanma nedeniyle pazaryerlerinin kurulması yasaklanırken, son genelge ile birlikte Cumartesi günü pazaryerlerinin açık olması karara bağlanmıştı.

Bir günlük pazaryerinin açılmasına tepki gösteren esnaf ise, “O gün aldığımız ürünü satamazsak elimizde kalanları ne yapacağız? Bayrama kadar haftada 3 gün pazaryerlerinin açılmasını istiyoruz. Biz pazarcı esnafı olarak tüm pandemi kurallarına fazlasıyla uyacağız, yetkililere bunun sözünü veriyoruz ama bizi haftada 3 gün açsınlar bu izini bekliyoruz.” Diyerek taleplerini belirtmişlerdi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz