Ana sayfa Genel Ekonomi Ulaşıma zam istediler… Oda başkanları belediyeye gitti

Ulaşıma zam istediler… Oda başkanları belediyeye gitti

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan ve birliğe bağlı şoförler odası başkanları, zam talebi için Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile görüştü.

SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Feridun Canbaz’ın da aralarında olduğu oda başkanları Başkan Ekrem Yüce ile görüştü.

Akaryakıta gelen peş peşe zamlar vatandaşın belini bükerken, ulaşım sektörü de kar marjlarının düşmesi sebebiyle çıkış yolu arıyor.

Sakarya kulislerinde uzun süredir konuşulan “ulaşıma zam yapılacağı” söylentileri, bugün yapılan bir ziyaretle resmiyete döküldü sayılır…

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (SESOB) bağlı ulaşım sektöründeki esnaf odası temsilcileri, bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi ziyaret ederek zam taleplerini dile getirdi.

DURUMLARINI ANLATTILAR

SESOB Başkanı Hasan Alişan öncülüğünde; Sakarya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş, Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Feridun Cambaz ve Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Cevat Demir başta olmak üzere tüm ilçelerdeki ilgili esnaf odalarının başkanları ve oda yöneticileri Başkan Yüce’ye gelen zamlar sonrası zor durumda olduklarını anlattı.

KARŞILIKLI İSTİŞARE

SESOB Başkanı Hasan Alişan da ziyaretle ilgili; “SBB Başkanı Sayın Ekrem Yüce’ye birliğimize bağlı şoförler odası başkanlarımız ile birlikte ziyarette bulunduk.
Toplu taşıma sektörüne yapılan son fiyat artışı hakkında karşılıklı istişareler yaptık. Kendilerine nazik ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederiz” açıklamasını yaptı.

SON ZAM 2 AY ÖNCE GELDİ

Yaz aylarında toplu taşıma sektörlerinin talepleri doğrultusunda toplanan UKOME tarafından “şehir genelinde Minibüs, Taksi Dolmuş, Ticari Taksi, Belediye/ Özel Halk Otobüsü, Öğrenci ve Personel Servisi ücret tarifelerine ortalama yüzde 12 oranında fiyat düzenlemesi yapılması” kararı alınmıştı.
8 Eylül 2021’den itibaren geçerli olmak üzere bu araçlarla ulaşıma zam gelmişti.

Hali hazırda geçerli olan bazı tarifeler şu şekilde:
Taksi Dolmuş: İndi-Bindi: 3,50 TL
Taksi-Dolmuş Öğrenci: 3,00 TL
Minibüs İndi -Bindi: 3,25 TL
Minibüs Öğrenci: 2,75 TL

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz