Ana sayfa Sektörel TÜRES Sakarya çalışmalara başlıyor

TÜRES Sakarya çalışmalara başlıyor

‘TÜRES SAKARYA İLE ŞEHRİMİZDE GASTRONOMİ HAREKETLİLİĞİ’

İlk toplantısını yapan TÜRES Sakarya, Sakarya’nın Gastronomisini Ulusal ve Uluslararası boyutta tanıtma ve geliştirme çalışmalarına başlıyor.

1.000’i aşkın marka, 12 bine yakın satış noktası, 200 bini aşkın çalışan ve 25 milyar TL’lik ticaret hacmi ile yeme içme sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu TÜRES (Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği)  Sakarya şubesi, 24 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı ile şehrimizde  faaliyet göstermeye başladı. İlk Yönetim Kurulu Toplantısı, TÜRES Genel Başkanlığı tarafından Şube Başkanı olarak atanan ve şehrimizde yeme- içme sektörünün tanınan simalarından Burak Tan başkanlığında yürütüldü.

Şehrimiz yeme- içme ve turizm sektörü adına daha evrensel adımlar atacak.

Türk Mutfağını dünya gastronomisinde tanıtma ve ileri taşımak adına edindiği misyonu ve Türk Mutfağının dünyadaki temsilcisi haline gelmeyi amaç edinen TÜRES’in vizyonu üzerine duruldu. Sektöre ait birçok değerli ismin bir araya geldiği kurulda derneğin, şehrimize yeni bir soluk getireceği dikkatleri çekti.  Sakarya TÜRES Şube Başkanı Burak Tan; Yeme- içme ve turizm sektörünü de içinde barındıran böylesine güçlü ve köklü bir yapılanmanın Sakarya için oldukça önemli olacağını, birlik ve beraberliğimiz adına atılan bu yeni adımın sektörü ve bizleri daha dinamik hale getireceği belirtti. Devamında TÜRES’in hali hazırda 24 il, 2 ilçe ve 3 ülkede 1000’i aşkın üyesi olduğunu dile getirirken Şube Başkanı; “Bu güçlü yapıyla birlikte şehrimiz Sakarya, yeme- içme ve turizm sektörü adına daha evrensel adımlar atmaya başlayacak ve Türk mutfağını, şehrimize ait essiz lezzetleri, yüzyıllara dayanan kültürünü dünyaya tanıtma ve devamlılığını sağlama fırsatını elde edeceğiz.” dedi.

Hepimiz aynı sektörde benzer işler yaparak Sakarya’ya hizmet ediyoruz.

Kurulla birlikte görevlendirmelerin ve isimlerinde belli olduğunu açıklayan Başkan Burak Tan; “Sakarya’mız da çok güçlü olan sektörümüzde ki meslektaşlarımız arasından yola çıktığımız kişiler şehrimiz için daima emek veren ve birlikte yürümeyi şiar edindiğimiz arkadaşlarımız,. Hepimiz aynı sektörde benzer işler yaparak Sakarya’ya hizmet ediyoruz, şimdi biz şehrimizin mutfağını ulusal ve evrensel boyuta taşıyacak yeni adımlar atacağız. Yönetim Kurulumuz ile ilk faaliyetimizi bu hafta içerisinde gerçekleştireceğiz. İstanbul’da bulunan TÜRES Genel Merkezi’ne ve Genel Başkan Ramazan Bingöl’e ziyarette bulunacağız.Daha sonra bu alanda Sakarya ve Türkiye de hizmet veren kurumlarla ortak payda da nasıl hizmet verebilceğimizi görüşeceğiz” dedi.

Türes Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor.

Sakarya Şube Başkanı: Burak Tan ( Tunatan Tesisleri)

Başkan Vekili: Hasan Alptekin (Burger King, Havuz Kafe)

Başkan Yardımcısı: Serdar Önaydar (Köfteci Erdoğan Kazımpaşa)

Başkan Yardımcısı: Faruk Polat (Polatlar Sultanseki)

Genel Sekreter: Abbas Saltık ( Kampüs Kalyan Kafe)

Sayman: Resul Morgül: (Resul Dayı Unlu Mamulleri)

Üye Orçun İbrişim (Beytuş)

Üye Mert Yaman (Yaman Bahçe)

Üye Cabir Bozkurt (Sakarya Gurmesi)

Üye Ethem Gedik (Lama Çikolata)

Üye İzzet Kaplan (Urfa Bey Kebapçısı)

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz