Ana sayfa Piyasalar Toprak İlaç’ın Arazisine Radyatör Fabrikası

Toprak İlaç’ın Arazisine Radyatör Fabrikası

1.OSB içerisinde Toprak Holding’e ait olan ve Vakıfbank tarafından el konularak satışa çıkarılan 48 bin metrekarelik parsel 40 milyon 830 bin TL’ye satıldı. Araziyi alan firma, 250 kişiye iş sağlayacak olan Çelik Panel Radyatör İmalatı fabrikası kurmak için de çalışmalara başladı.

Toprak İlaç’a ait olup satışı yapılarak Radyatör Fabrikası kurulacak alan toplam 48 dönüm üzerinde bulunuyor.

2009 yılında TMSF’nin el koyduğu 2012’de ise merhum işadamı Halis Toprak tarafından geri alınan 3 fabrika ve 7 sanayi imarlı arazi, Vakıfbank tarafından satışa çıkarılmıştı. Satışa çıkarılan arazilerden içinde yer alan 25 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 48 bin 185 metrekare alana sahip 29 nolu parselin satış işlemleri tamamlandı.
40 milyon 830 bin TL bedelle satılan arazide Çelik Panel Radyatör üretecek olan tesis için çalışmalara resmen başladı.
Sakra Panel San. Tic. A.Ş. tarafından hayata geçirilecek olan fabrikanın 8,5 milyon TL’ye mal olması bekleniyor. Fabrikanın faaliyete geçmesinin ardından 250 kişiye istihdam sağlayacağı kaydediliyor. Projenin onaylanmasının ardından fabrika inşaatının 3 ayda tamamlanarak üretime başlanması hedefleniyor.

Toprak Holding’e ait olan ve TMSF tarafından el konularak Vakıfbank tarafından satışa çıkarılan parseller.

Diğer yandan Toprak Holding’e ait olan ve Vakıfbank tarafından satışa çıkarılan 3 parselin ise satış işlemleri devam ediyor. Bankanın devraldığı 22 bin metrekare alana sahip 22 nolu parseli 13 milyon 100 bin TL’den, 36 bin 592 metrekare alana sahip 27 nolu parseli 20 milyon 860 bin TL’den ve 28 nolu parselde 16 bin 650 metrekare alanda kurulu bulunan iplik fabrikası tüm teçhizatı ile birlikte 43 milyon 265 bin TL’den satılıyor.

Satışa çıkarılan 2 parseli ise daha önce Kromel A.Ş. ve Talu Tekstil satın almıştı.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz