Ana sayfa Genel Ekonomi Taşeronlara Asgari Ücret Nasıl Uygulanacak?

Taşeronlara Asgari Ücret Nasıl Uygulanacak?

Çalışma Bakanlığı’nda düzenlenen 4’üncü toplantı sonrası kameralar karşısına çıkan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bekar ve çocuksuz bir kişi için 2020 yılında asgari ücretin net 2 bin 324,70 TL, evli ve 3 çocuklu çalışan için 2479,21 TL’ye çıkarıldığını söyledi.

Yüzde 4 YHK zammı bekleniyor 2020 asgari ücret zammının belirlenmesinin ardından taşeron işçiler ile kamuya geçen kadrolu işçiler, kendilerinin ne kadar zam alacağını araştırmaya başladı. 2019 yılının başında yüzde 4 zamla birlikte asgari ücret zammı alan işçilerin 2020 yılında da asgari ücret zammı + yüzde 4 YHK zammı alması bekleniyor.

Taşeron maaşlarına iyileştirme Bu konuda kurumlar, Çalışma Bakanlığı’ndan geçen sene olduğu gibi görüş alacak. Resmi yazının kurum kuruluşlara ulaşmasının ardından taşeron işçiler ile kamuya geçen taşeron işçilerden, maaşı asgari ücret altında kalanların maaşında iyileştirme yapılacak.

Taşerona 2020 tediyesi Kamuya geçen işçiler ile kadrolu kamu işçilerine Ocak ayı sonunda ilave tediye ikramiyesi verilecek. Kaynak: Kamubulteni.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz