Ana sayfa Şirket Haberleri Sunta-Mdf-Kâğıt ve Kontrplak Sektörü Buluştu

Sunta-Mdf-Kâğıt ve Kontrplak Sektörü Buluştu

Sunta-Mdf-Kâğıt ve Kontrplak Sektörünün önemli firmaları Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünün düzenlediği sektör değerlendirme toplantısında buluştu.

2018 yılının değerlendirmesi ile 2019 yılı program ve hedefleri konusunda, Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun Başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Özgür Toprak, Adapazarı, Akyazı, Gölcük, Hendek, İzmit, Karasu Orman İşletme Müdürleri, ile KASTAMONU ENTEGRE, YILDIZ ENTEGRE, YILDIZ SUNTA MDF, ÇAMSAN, STARWOOD, OYKA, BİZON ve DASTAŞ Sunta MDF, kontrplak ve kâğıt sektörü üst düzey temsilcilerinin katılımıyla Sapanca’da toplantı yapıldı.

Bölge Müdürü Okan Kurşun, “Bölge Müdürlüğü olarak tüm çalışanlarımızın üstün gayretleri ile yaptıkları çalışmaların sonucunda 2018 yılının başarılı geçti. Döner sermaye gelirlerinde yatırımlar aksatılmadan 25.4 milyon TL net kâr ile son yılların en fazla kârını elde ettik. Üretim anlamında 327 Bin Ster Lif yonga odunu üretimi yaparak tahsislerimizi gerçekleştirmenin büyük bir mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Kurşun şöyle devam etti: “Bölge Müdürlüğü olarak 3 yıldır üretimde standardizasyona biraz daha fazla ağırlık verdik. Daha önceki yıllarda %1 olan sınıflık emval ortalamasını %8’ler civarına çıkardık. Bu anlamda gerek şeflerimizi gerek orman muhafaza memurlarımızı eğitimlerde ve tatbikatlarda bilgilendiriyoruz. Sınıf emval üretimimiz ve depolardaki düzenimiz gelirlerimize katkı sağlamıştır. 2018 yılında orman köylümüze üretim işinde çalışmalarından dolayı 40 milyon TL gelir sağladık. Bölge Müdürlüğümüzde 1971 yılında başlayan endüstriyel plantasyonlar sektör için çok büyük önem arz etmektedir. 11.000 ha endüstriyel plantasyon sahamız bulunmakta olup bunun artırılması hususunda gerekli çalışmalarımızı yapmaktayız. Endüstriyel plantasyon konusunda sektörün gelecekte kullanacağı hammadde ihtiyacının karşılanması için sektörün de bu konuda desteklerini beklemekteyiz.” dedi.

Toplantı sonunda Bölge Müdürümüz Okan Kurşun, Lif yonga, kontrplak ve kâğıt sektörünün Ülkemiz ormancılığının gelişmesine, orman ürünleri sanayisine ve ülke ekonomisine yaptıkları katkılardan dolayı katılımcılara teşekkür etti ve 2019 yılının başarılı, kazasız, belasız geçmesini temenni etti.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz