Ana sayfa Güncel Seçim Sonrası Belediyelerde Ödemeler Durduruldu

Seçim Sonrası Belediyelerde Ödemeler Durduruldu

31 Mart seçimleri sonrasında ilk kez göreve gelen belediye başkanları belediyedeki tüm alım satım işlerini durdurdu. Mali hesaplar incelemeye alınırken son 3 ay içerisinde alınan personelin durumları inceleniyor…

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde ilk kez belediye başkanı olan belediyelerde yoğun bir ‘Mesai’ var..Bu mesainin başında da hesaplar bulunuyor

medyabar.com’un haberine göre belediye başkanları değişen Büyükşehir, Adapazarı, Erenler, Pamukova, Hendek, Ferizli, Söğütlü, Akyazı,Sapanca ve Taraklı Belediye Başkanları mazbatalarını alıp göreve başladıkları ilk gün ödemeleri durdurdu. Bu kapsamda belediyelerden ödeme yapılmıyor.

Bununla birlikte belediyenin özellikle dışarıdan hizmet alma yöntemiyle yapılan ihaleler kapsamında yapılan araç kiralamaları personel alımları da durduruldu.

Özellikle son 3 ay içerisinde ‘seçim vaadi’ olarak belediyelere bağlı şirketler üzerinden alınan çok sayıda personelin ise durumları inceleniyor.
Seçim vaadi olarak alınan işçilerin işten çıkartılmaları gündeme geldi ve bazı belediyelerde son üç ay içerisinde iş başı yaptırılan işçilere çıkış tebliğatlarının yapıldığı öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz