Ana sayfa Esnaf SATSO’DAN NEFES KREDİSİ MÜJDESİ!

SATSO’DAN NEFES KREDİSİ MÜJDESİ!

Basın mensupları ile bir araya gelen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’ndan üyelerine müjde geldi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu basınla bir araya geldi.

Gerçekleşen buluşmada konuşan SATSO Başkanı Akgün Altuğ’dan üyelere müjdeli haber geldi. Başkan Altuğ yaptığı açıklamada tüm üyelerin nefes kredisinde yararlanabileceğini açıkladı.

Altuğ açıklamasında, “Daha önce yüzde 25 ciro kaybı olanların yararlanabildigi nefes kredisi için bugünden geçerli bu şart kaldırıldı. İhtiyaç duyan herkes başvurabilecek. TOBB’dan fonlandırılmış 100 milyon kredi dağıtıldı. Şimdi ise üçüncü kez başlatılacak.” ifadelerine yer verdi.

KARASU OSB

1. OSB’de 18 bin kişinin çalıştığına dikkat çeken Başkan Altuğ, “2. OSB’de 1850 dönümlük genişleme söz konusu. 16bin kişi çalışıyor. Karasu OSB’de kamulaştırma ile ilgili sorunlar var. Biz bu OSB’ye taraf değiliz. Kaynarca Mobilyacılar OSB’de çalışmalar sürüyor. Geyve ve Pamukova’da Gıda İhtisas OSB planlıyoruz ve yer arayışımız sürüyor. Tarım arazisi dışında yer arıyoruz” dedi.

1NCİ OSB HARİÇ OSB’LERİN HEPSİ ÇEVRECİ

İhracat düzeyinde Sakarya’nın 7’nci sırada olduğunu aktaran SATSO Başkanı Altuğ ” İhracat ivmemiz artarak devam ediyor, bununla birlikte Sakarya’da ithalat konusunda da önemli bir ivme yakalandı. Yeni açılacak OSB’lerle birlikte üreten bir il olma yolunda daha da ilerleyeceğiz. OSB’lerimizi yaparken en büyük şartımız çevreci ve tarım arazilerinde olmayan yerler… 1’nci OSB ne yazıkki zamanında tarım arazisine yapılmış ondan vazgeçmek artık imkaansız” dedi…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz