Ana sayfa Genel Ekonomi SATSO ve SBB’den Endüstri Master Planı İstişare Toplantısı

SATSO ve SBB’den Endüstri Master Planı İstişare Toplantısı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ sahipliğinde Kuzey Sakarya Organize Sanayi Bölgeleri Dernek Başkanları Toplantısı SATSO Hizmet Binasında gerçekleştirildi.

Sakarya’nın kuzey bölgesinde OSB’lerinin mevcut durumu, kuruluş aşamaları ve devam eden altyapı çalışmalarındaki son gelişmeler ve ihtiyaçlara yönelik çözümlerin görüşüldüğü toplantıya Gebze Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, Kaynarca Teknoloji OSB Dernek Başkanı Şamil Tahmaz, Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB Başkanı Turgay Çelik, Doğu Marmara Otomotiv ve Metal Sanayicileri Derneği Başkanı Musa Kanitoğlu, Söğütlü 2.OSB İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Fevzi Poyraz, Doğu Marmara Lojistik Teknolojileri Bilişim İhtisas OSB Başkanı Tuncay Engel ile OSB Yetkilileri ve Danışmanları iştirak ettiler.

Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yürütülen ve çalışmaları devam eden Endüstri Master Planı ile ilgili değerlendirmede bulunarak tarım dışı alanlarda düzenli sanayileşmenin aynı zamanda bir plan çerçevesinde ilerlemesinin önemine değindi. Başkan Altuğ şunları dile getirdi: “Sakarya üretim ve jeopolitik konum açısından avantajları olan bir kent. Bu avantajları planlı ve düzenli üretim bölgeleri oluşturarak tarım dışı alanlarda OSB’lerle değerlendirmek hedefindeyiz. BU açıdan geleceğe yönelik projelerimizin bir master planla ilerlemesi konusunda Büyükşehir Belediyemizle hemfikir olarak çalışıyoruz. Yeni OSB Projelerimizin büyük çoğunluğu Kuzey bölgemizde şekilleniyor. Kuzey bölgemizin sahip olduğu konum, yeni ulaşım yollarının içinden geçmesi, limana yakınlığı ile avantaj sağlıyor. İlimizde üretim arttıkça nüfus ve sosyal yaşam alanları da aynı oranda gelişecektir. Kazanan Sakarya olacaktır. Söz konusu Endüstri Master Planı, hem güçlü işbirliği, hem de kazanımları açısından güzel bir örnek teşkil edecek.” ifadelerini kullandı.

Toplantı SBB Ev Sahipliğinde AKOM’da Devam Etti

SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve beraberindeki heyet, SATSO’daki toplantının ardından, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce’nin ev sahipliğinde Afet Koordinasyon Merkezinde gerçekleşen Kuzey Sakarya Organize Sanayi Birliği İstişare Toplantısı’na iştirak ettiler. Toplantıda Başkan Yüce’nin yanı sıra SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan ve ilgili daire başkanları da hazır bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, üretimin artmasına yönelik çalışmaların şehir kimliğine de katkısına vurgu yaparak, “SATSO öncülüğünde şehrimizde tarım dışı alanlarda düzenli ve planlı sanayileşmeye yönelik önemli çalışmalar var. Biz de bu çalışmaları kolaylaştırmak ve koordinasyonuna destek olmak adına katkı sunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu çalışmaların en büyük destekçisiyiz. Kuzey bölgemiz üretimde bir cazibe merkezi olacaktır. Ancak tarım bizim en hassas noktamızdır. Tarımsal üretim ve sanayi üretim alanlarının çizgileri nettir.  SATSO’nun da bu hassasiyetle çalıştığını görüyoruz. Desteğimiz ve iş birliğimiz güçlü bir şekilde devam edecek. Bu önemli toplantıya iştirakleri için tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz