Ana sayfa Genel Ekonomi SATSO kurulu Azerbaycanlı iş insanlarıyla ekonomik ilişkileri geliştiriyor

SATSO kurulu Azerbaycanlı iş insanlarıyla ekonomik ilişkileri geliştiriyor

SATSO bünyesinde faaliyetlerini yürüten TOBB Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, Azerbaycan Gence İş Adamları Birliği ile online toplantı gerçekleştirdi.

GGK İcra Komitesi Başkanı Mertcan Korkmaz öncülüğünde komite üyeleri ve Gence İş Adamları Birliği Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda karşılıklı ticari işbirliğinin geliştirilmesi, ikili iş görüşmeleri gibi konular hakkında istişarelerde bulunuldu.

Başkan Mertcan Korkmaz yaptığı konuşmada kardeş ülke Azerbaycan ile ticari ve ekonomik işbirliğinin gelişmesinin önemi vurgu yaparak; “İki kardeş ülke olarak ticari ilişkilerimizi daha da güçlendirmek oldukça önemli. Genç Girişimciler Kurulu olarak Odamız bünyesinde şehrimizde yeni girişimciler ortaya çıkarmak, genç iş insanlarının başarılı iş hayatına sahip olması için çalışıyoruz. Birçok sektörden temsilcilerimiz var ve hizmet veriyoruz. Sakarya sanayi ve tarımda gerçek bir üretim şehri. İhracatta 8. sıradayız. Karayollarının kesiştiği, liman ve demiryolu olanaklarına sahip çok avantajlı bir iliz. Karşılıklı olarak ile iş ilişkilerimizi güçlendirmek için işbirliği yapmayı arzuluyoruz. 16 Aralık’ta bir satın alma zirvesi düzenlemeyi planlıyoruz. Sizleri de burada görmekten, Sakarya’da ağırlamaktan memnuniyet duyarız.” dedi.

Gence İş Adamları Birliği adına konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Jamid Movsumov ise, “Yeni kurulmuş bir birliğiz ve Gence’nin en büyük 25 iş adamı üyemizdir. Üye olmayı isteyen 200’ü aşkın da başvuru var. Hedefimiz işbirliği içinde ticari ilişkileri daha da geliştirmektir. Gence Azerbaycan’ın stratejik bir bölgesinde yer alıyor, konumumuz çok iyi. Yatırımlar devam ediyor, yeni fabrikalar açılmaya sdevam ediyor. Gence’ye yatırımları getirmek ve farklı iş alanlarının doğmasını sağlamak istiyoruz. Sakarya’ya gelmek çok isteriz ve sizleri burada misafir edebiliriz. Her iki taraf için de verimli bir işbirliği olmasını arzuluyoruz. Bu toplantının organizasyonu için de SATSO’ya teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Toplantının devamında her iki kuruluş temsilcileri de kendilerini tanıtarak sektörleri hakkında bilgiler verdiler. İşbirliğinin önemine vurgu yapılan konuşmaların ardından toplantı noktalandı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz