Ana sayfa Genel Ekonomi SATSO 16. MESLEK KOMİTESİ “SİGORTA HAFTASI’NI KUTLADI

SATSO 16. MESLEK KOMİTESİ “SİGORTA HAFTASI’NI KUTLADI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve çoğunluğunu Sigortacılık ve Finans sektör temsilcilerinin oluşturduğu 16. Meslek Komitesi, 31 Mayıs – 05 Haziran tarihleri arasında kutlanan “Sigorta Haftası” ile ilgili açıklamada bulundu.

SATSO 16. Meslek Komitesi Başkanı İ. Engin Adıyaman, Komite Başkan Yardımcısı Mertcan Korkmaz, Meslek Komitesinden Meclis Üyeleri; Ayhan Akdağcı, Oktay Topçu ve Zafer Yıldırım ile Komite Üyeleri; Güven Yavuz, Mehmet Yasin Şahin’den komite üyeleri, sektör temsilcilerinin “Sigorta Haftası’nı kutladı.

Komite adına açıklamada bulunan Başkan İ. Engin Adıyaman şunları dile getirdi: “Günümüz ekonomik ve sosyal hayatında çok önemli bir yere sahip olan sigortacılık sektörü, ülke ekonomisine sağladığı artıların yanında, ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin belirlenmesinde de önemli bir gösterge olarak kabul edilmektedir. Bundan dolayı, toplumda sigorta bilincine katkı sağlanması ve bu bilinci arttırmaya yönelik olarak mayıs ayının son haftası “Sigorta Haftası’’ olarak kutlanmaktadır.

Sigorta sektörü, sadece ekonomilerin değil, toplumu oluşturan bireylerin yaşamında da son derece önemlidir. Ayrıca, oluşturduğu istihdam ve fonlarla ülke ekonomisine de kaynak sağlamaktadır. Toplum gelişmişliğine de katkı sunan sektör, saygın bir meslek olarak ilerlemektedir.

Bizler de SATSO 16. Meslek Komitesi olarak, ilimiz ve ülkemiz sigortacılığının geliştirilmesi, sigortacı ve sigortalı arasındaki bağın güçlenmesi, güvene dayalı sigortacılığın gelişmesi için gayret ediyoruz.  

Üyelerimize ve tüm Sakaryalılara bu özel hafta vesilesiyle bir konuyu özellikle hatırlatmak isteriz ki; tüm halkımız sigorta bilincinin farkına vararak, kendilerini, mallarını ve sevdiklerini koruyacak sigortalarını yetkili acentelerde yaptırmayı ihmal etmesinler. Merdiven altı yetkisiz sigorta yapanlara itibar etmesinler. Unutmayın; hayat ne getirir belli olmaz, sigortasız olmaz. Sigorta ile başınıza gelebilecek olaylara karşı risklerinizi yönetmiş olursunuz.

Bu vesile ile sigortacılık bilincinin ve güvenin artırılmasını hedefleyen Sigorta Haftası’nın, sigortacılık faaliyetinde bulunan üyelerimize; sektördeki tüm çalışanlara ve toplumumuza hayırlı olmasını dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz