Ana sayfa Genel Ekonomi Sarı: 8 silomuzun üçünün temelleri hazır hale getirildi

Sarı: 8 silomuzun üçünün temelleri hazır hale getirildi

Sakarya Ticaret Borsası Meclis ve Komite üyeleri inşaat faaliyetleri devam eden Lisanslı Depoculuk alanında yapılan çalışmaları yakından inceleyip tedarikçi firmadan süreç ile ilgili bilgi aldılar.

Marmara Bölgesinde üretici ve tacirlere hizmet vererek, piyasalarda regülatör görevi görecek olan lisanslı depo çalışmalarıyla ilgili STB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı şu açıklamalarda bulundu: “Borsamızın girişimleriyle Erenler ilçemizde 25 bin 900 ton çelik depolama kapasitesine sahip projemizin zemin dolgu ve sıkılaştırma çalışmaları Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Geoteknik Grubu danışmanlığında tamamlandı.

8 adet silomuzun üçünün temelleri hazır hale getirilerek bir iki gün içinde üst yapı silo montajlarına başlanılacak. Mimarisi engelli dostu olarak tasarlanan çiftçi evi ve idari binamızın büyük kısmı tamamlanmak üzere, çiftçi evinde sosyal ihtiyaçların giderilmesine yönelik kafeterya, mescit, dinlenme salonları bulunacak olup, idari binamızda son teknoloji ile donatılmış laboratuvar, numune odaları ve kantarlarımız ile halkımıza hizmet vereceğiz.” dedi.

Başkan Adem Sarı 2021 sonuna kadar hizmete geçirmeyi planladıkları Lisanslı Deponun bölge tarımı için önemli bir yatırım ve kazanç kapısı olacağını ifade ederek, amaçlarının tarım ürünü ticaretinin herkesçe kabul gören standartları belirlenmiş ürün üzerinden yapılarak, kaliteli üretim ile güvenli bir piyasanın oluşturulmasına katkı sağlamak olduğunu belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz