Ana sayfa Genel Ekonomi Sakarya’ya 9. noter! Resmi Gazete’de yayınlandı

Sakarya’ya 9. noter! Resmi Gazete’de yayınlandı

Sakarya’da uzun süredir açılacağı konuşulan 9. Noter’le ilgili karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Yeni noter SATSO binasında açılacak.

Sakarya’da artan ticaret hacmi ve alım satımlarda yaşanan yoğunluklarda mevcut noterlerin yetersiz kalması sebebiyle yeni noterlikler açılması uzun süredir konuşuluyor.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ( SATSO) da bir süredir, üyelerinin işlemlerini daha hızlı yapabilmesi için 9. Noterin oda kampüsünde yer almasını istiyordu.

SATSO’nun temmuz ayı meclis toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da yeni noterliğin SATSO binasında açılacağını duyurmuştu.

SATSO BİNASINDA AÇILACAK

Beklenen karar Resmî Gazetenin bugünkü sayısında yayınlandı.

Adalet Bakanlığının yayınladığı ilan şu şekilde:

“Sakarya Dokuzuncu Noterliğinin; Sakarya Caddesi Atatürk Bulvarı’nın Sakarya 8. Noterliğinin ihdas alanından çıkartılarak, Sakarya Dokuzuncu Noterliğinin ihdas alanının D-100 Karayolu kavşağından başlayan Hanlı Merkez Sakarya Caddesi Atatürk Bulvarı dahil olmak üzere üzerinde bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yerleşkesinde olacak şekilde mevcut noterliklerle haksız rekabet ortamı yaratmayacak uygun bir yerde”

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz