Ana sayfa Sanayi Sakarya Yazılım ve Biyoteknoloji’de Üs Olmalı

Sakarya Yazılım ve Biyoteknoloji’de Üs Olmalı

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Karasu OSB, Ferizli OSB ve Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB Müteşebbis Heyet Toplantılarına başkanlık etti.

Videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen ve ilgili Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları ile SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve diğer kurul üyelerinin katıldığı toplantılarda Vali Kaldırım, bölgelerdeki mevcut çalışmalar ve devam eden projelerdeki son durum hakkında birer brifing aldı.

OSB’lerin 2021 yılı tahmini bütçelerinin de görüşüldüğü toplantılarda, Müteşebbis Heyet Üyelerinin gündeme getirdiği konular da masaya yatırıldı.

OSB’lerin Sakarya ekonomisi ve katma değer bakımından çok büyük bir önemi olduğuna vurgu yapan Vali Çetin Oktay Kaldırım, İlimizin yatırım açısından Türkiye’de en potansiyelli il olduğunu, yatırım iklimi ve ortamını bu potansiyele göre en üst düzeye çıkarma hedefinde olduklarını belirterek İlimizi özellikle Ar-Ge, tasarım, inovasyon, yazılım, biyoteknoloji gibi çevre dostu yeni nesil alanlarda üs haline getirerek sanayi, sağlık, tarım, turizm gibi bütün sektörleri doğru bir şekilde desteklemek ve katma değerli hale getirmek için her alanda çalışmalarının devam ettiğini, yapılacak her doğru yatırım ve istihdama kendilerinin de sonuna kadar destek vereceğini sözlerine ekledi.

OSB’lerin gündem maddelerinin ele alınıp karara bağlandığı toplantılarda Vali Çetin Oktay Kaldırım, herkesin yeni yılını tebrik ederek çalışmalarında başarılar temennisinde bulunurken, OSB’lerdeki sorunların çözümü için de ilgili yerlere gerekli talimatları verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz