Ana sayfa Genel Ekonomi MÜSİAD’dan anlamlı proje

MÜSİAD’dan anlamlı proje

“Doğayı Yeşille Süsleyelim” sloganıyla harekete geçen MÜSİAD Sakarya ve Orman Bölge Müdürlüğü, MÜSİAD Hatıra Ormanı’na fidan dikim programı gerçekleştirdi.

“Doğayı Yeşille Süsleyelim” sloganıyla harekete geçen MÜSİAD Sakarya ve Orman Bölge Müdürlüğü, MÜSİAD Hatıra Ormanı’na fidan dikim programı gerçekleştirdi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün iş birliğiyle gerçekleştirilen ve MÜSİAD Sakarya Şubesi üyelerinin aileleriyle katılım sağladığı fidan dikim programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Programın açılış ve selamlama konuşmasını MÜSİAD Çevre Komisyon Başkanı Mustafa Gavasoğlu gerçekleştirdi.

MÜSİAD Çevre Komisyon Başkanı Mustafa Gavasoğlu;

“Burada sizleri bir arada görmekten mutluluk duydum, MÜSİAD Hatıra Ormanımıza hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada toplanmamız 6 aylık bir çalışmamızın eseri. Düşünülmesi, planlanması ve hazırlanmasıyla geçen aylardan sonra hayata geçtiğini görmek bana kıvanç veriyor. İnşallah başka projelerle de ailelerimizle doğaya dokunacak, kendimiz de güzel anılar kazanacağız.” Cümlelerine yer verdi.

Ardından Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbağ;

“Öncelikle kıymetli İsmail Başkanıma ve Mustafa Bey’e teşekkür ederim. Sivil Toplum Kuruluşlarımızın böylesi güzel niyetlere girmesi ve atıl bulunan yerleri kendi himayelerine geçirip güzelleşmesini sağlaması yürüdüğümüz bu yolda yalnız olmadığımızı gösteriyor. “Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikin.” Hadis-i Şerif’inde buyrulduğu gibi destek sunan her birinize canı gönülden teşekkürlerimi sunarım. Yüce dinimizce ibadet sayılan ağaç dikimimizi Allah kabul etsin.” Dedi.

Son olarak MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu konuşmalarını gerçekleştirdi.

MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu konuşmasında;

“Bugün burada MÜSİAD ailesinin geniş fertlerini bir araya getirdik. Yarının MÜSİAD üyeleriyle birlikte, geleceğimiz, çocuklarımız ile birlikte ülkemizin geleceğine bir miras bırakmak için bugün burada olan herkese teşekkür ederim. Bence ülkemizin her bir ferdi toprağa dokunmadan, bir fidan dikmeden geleceğe doğal bir miras bırakmadan bir yıl geçirmemelidir. Bu alışkanlığı bütün çocuklarıma aktarma çabası içindeyim. Aynı zamanda geçen yaz yaşanan ve şehrimizde değil ama ülkemizde büyük sorunlara sebep olan orman yangınları hayat damarlarımıza zarar verdi. Bu zararı milletçe topyekûn bertaraf edeceğimize ve çocuklarımıza daha güçlü bir ekosistem bırakacağımıza inanıyorum.” Cümlelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından MÜSİAD Sakarya Üyeleri ve aileleri fidan dikimini gerçekleştirdi. Herkes diktiği fidanların üzerine iliştirdiği fidan dikim kartına isimlerini yazarken, program 2 saatten uzun sürdü. Program hatıra fotoğrafı ardından sonra erdi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz