Ana sayfa Genel Ekonomi MÜSİAD AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISINI AĞIRLADI

MÜSİAD AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISINI AĞIRLADI

MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli ve AK Parti Erenler İlçe Başkanı Erdal Köse’yi MÜSİAD Hizmet Binası’nda ağırladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli ve AK Parti Erenler İlçe Başkanı Erdal Köse‘yi ağırlayan MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu;

“Burada olan herkesin farkında olduğu gibi Sakarya çok özel ve çok kıymetli bir şehir. Bizler MÜSİAD olarak her zaman “Nasıl şehrimize katma değer sağlayabiliriz?” “Şehrimizi nasıl daha kıymetli hale getirebiliriz?” sorularının cevaplarıyla ilgileniyoruz. Bu sebeple birçok komite kurduk ve ilgili üyelerimizi aktif olarak bu komitelere yerleştirerek kamu kurumları ve üniversitelerimizle birlikte çalışmalar yürütüyoruz. Örneğin Akıllı Şehirler ve Kentsel Dönüşüm Komitemizin yapmış olduğu çalışmalarda görüyoruz ki şehrimizin uygun bir formül bulunarak, kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlık verilmesine ihtiyacı var. Bugün gerekli yerlere dönüşüm yapılmazsa yarın Allah göstermesin bir deprem olduğunda 8 kata kadar maliyetler artıyor. Elbette vatandaşlarımızın canına gelebilecek her türlü risk de cabası. Doğru formülleri üreterek, belediyelerimiz ve devletimizle de birlikte çalışarak bu işe dikkat çekmek istiyoruz.” Dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz;

“MÜSİAD şehrimiz için çok kıymetli bir değer, şehrimizin sorunlarını çözme konusunda çok önemli bir ortak konumunda. Dikkat çekmemizi istedikleri konularda hazırlamış oldukları raporları değerlendiriyor ve meclise taşımak için elimizden geleni yapıyoruz. Sakarya’mız bir sanayi kenti ve aynı zamanda da tarım kenti olma özelliği taşıyor. Beni tanıyanlar bilecektir ki ben Sakarya’nın her zaman tarımıyla öne çıkması gerektiğine inanıyorum. Bildiğiniz gibi Pamukova ilçemizde çok sonraları başlayan ancak önemli bir gelir kaynağı haline gelen çilek gibi daha nicelerini şehrimize entegre edebilmeli, birçok çeşitte Türkiye’nin ve belki dünyanın en iyisi olabilmeliyiz. Bunun için daha nitelikli tarıma ihtiyacımız var. Verimi arttırmak için neler yapabiliriz? Hangi toprağa ne ekebiliriz? Hangi minerallerle desteklemeliyiz? Sorularına cevap bulabilme adına şehrimizin iki önemli üniversitesinden destekler alınabilir. Bilim ve tarımı birleştirdiğimiz takdirde şehrimize çok özel faydalar sağlanacağına inancım tam.” Cümlelerini ifade etti.

Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever; “10 yıldır üyesi ve 5 yıl Yönetim Kurulu Üyesi olduğum MÜSİAD’ın benim için özel bir yeri var ve her zaman da böyle olacak. Siyasette Ak Parti neyse, dernekleşmede de MÜSİAD’ın o olduğu düşüncesindeyim. Yapmış olduğu çalışmalarla şehrimiz ve ülkemiz adına ne kadar önemli bir kurum olduğunu herkese gösteren MÜSİAD’ın biz siyasetçilere iş dünyasının sorunlarını, sıkıntılarını ve önerilerini rafine bir şekilde iletme fırsatı oluyor. Global bir sivil toplum kuruluşu olması ve bu geniş ağı özveriyle kullanması sayesinde ülkemizin ihracatına da önemli katkılar sunuyor. Çok çalışan, çok düşünen ve elini taşın altına koymaya dünden razı olan başta İsmail Başkanım ve Yönetim Kurulu Üyelerime şehrimiz adına teşekkür ediyorum.” Cümlelerine yer verdi.

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç;

“MÜSİAD gibi güzide bir kurumun ilçemiz sınırlarında faaliyet göstermesini bizler çok önemsiyoruz.  Bugün olduğu gibi, zaman zaman bir araya gelerek ilçemiz adına neler yapılabileceği konusunda istişarelerde bulunuyoruz. Geçtiğimiz aylarda MÜSİAD’ın organize ettiği Erenler Üyeleriyle Hasbihal Toplantısına katılarak ilçemizde ticari faaliyet gösteren iş insanlarıyla bir araya geldik. Neyi doğru yapıyoruz, neyi yanlış yapıyoruz konusunda her birinin düşüncelerini dinledik. İlçemiz hakkında ilk ağızdan çok kıymetli bilgiler elde ederek daha iyi hizmet sunmaya, daha iyi bir Erenler olmaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki ne kadar iyisini hedeflersek o kadar ileri gideriz. Allah yeterli gücü verdiği sürece Erenler’i çok daha kıymetli hale getireceğiz. Bizleri güzel bir şekilde ağırlayan MÜSİAD Başkanı İsmail Filizfidanoğlu’na ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Toplantının sonunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’a plaket takdim edilirken, Ak Parti İl Başkanı ve MÜSİAD Üyesi Yunus Tever’e Fidan Dikme Sertifikası hediye edildi. Toplantı hatıra fotoğrafı ardından sona erdi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz