Ana sayfa Esnaf Kılıç: Fırıncılar vatandaşla karşı karşıya kalıyorlar!

Kılıç: Fırıncılar vatandaşla karşı karşıya kalıyorlar!

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, yılda iki kez düzenlenen Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı’nın 2021 yılı son toplantısını Ali Coşkun Konferans Salonu’nda, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ moderatörlüğünde gerçekleştirdi.

Oda bünyesinde çalışmalar yürüten Meslek Komitelerinin sorunlarının, bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin görüşülerek değerlendirildiği ve sektör temsilcilerinin birbirlerinin sorunları hakkında fikir sahibi olarak dayanışmanın amaçlandığı toplantıya her iki başkanın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri, 34 Meslek Komitesinin Temsilcisi ve basın mensupları iştirak ettiler.

Toplantına konuşan Gülfer Kılıç, fırıncılarla vatandaşların zamlarda karşı karşıya geldiğini söyledi. 27. Meslek Komitesi Başkanı Kılıç, yaptığı açıklamada “Son dönemlerde ürünlere gelen zamlar ciddi problemler yaratıyor. Fırıncılar çok zor durumda ve zam yaptıklarında vatandaş ile karşı kaşıya kalıyorlar. Zam yapılmadığında da üretim mümkün olmuyor. Pazar yerlerinde açıkta satılan ürünler ile ilgili bir çalışma yapılması gerekiyor. STT, üretim numarası gibi numaralar yok. Denetimler yeterli değil.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz