Ana sayfa Şirket Haberleri Kaymakam’dan Fidan Üreticilerine Ziyaret

Kaymakam’dan Fidan Üreticilerine Ziyaret

sdr

Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifbey Mahallesinde süs bitkiciliği üreticiliği yapan Dirliksoy Fidancılık ve Manolya Fidancılık’ı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ile birlikte ziyaret etti.

İlk olarak Dirliksoy Fidancılık Firmasını ziyaret eden Denkırcı, Dirliksoy Fidancılık Firma Yetkilisi Hazir Dirliksoy ve Kadir Dirliksoy tarafından karşılandı.

Dirliksoy Fidancılık Firma Yetkilisi Hazir Dirliksoy, Firmanın 1990 yılında Arifbey Mahallesinde faaliyete başladığını ve şuan 5,5 dekar alan üzerinde faaliyet gösterdiklerini, işletmiş oldukları fidanlıkta; iç ve dış mekan süs bitkisi ürettiklerini, firmanın hem üretim hem de peyzaj düzenlemesi yaptığını, mevsimlik olarak günlük 8-10 kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti.

Daha sonra Manolya Fidancılık Firmasını ziyaret eden Kaymakam Dınkırcı, burada Firma Yetkilisi Muammer Arslan ve Yasin Ada tarafından karşılandı.

dav

Manolya Fidancılık Firma Yetkilisi Muammer Arslan, Manolya Fidancılık Firmasının 1987 yılında Arifbey Mahallesinde faaliyete başladığını ve şuan 10 dekar alan üzerinde faaliyet gösterdiklerini, işletmiş oldukları fidanlıkta; iç ve dış mekan süs bitkisi ürettiklerini, firmanın üretim, peyzaj, çim biçimi, ağaç budaması ve sulama sistemleri otomasyonu yaptığını, mevsimlik olarak günlük 5-6 kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti.

dav

Dınkırcı, her iki işletmede de süs bitkiciliği üretim alanlarını gezerek firma yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alarak karşılıklı görüş alışverişinde bulundu ve kendilerine çalışmalarında başarılar dilediler.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz