Ana sayfa Sanayi KARASU’YA DEV BİR YATIRIM DAHA MI GELİYOR?

KARASU’YA DEV BİR YATIRIM DAHA MI GELİYOR?

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, Karasu’da 5 bin dönümlük bir araziye uluslararası ölçekte dev bir firmayı yatırım için çekmek istediklerini açıkladı. Altuğ ayrıca, Akyazı’da Sera OSB projesini hayata geçirmek istediklerini söyledi.

TV 264 ekranlarında Aziz Güvener’in hazırlayıp sunduğu Ekonomi Pusulası programında Canlı Yayın konuğu olan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, önemli açıklamalarda bulundu. Altuğ, şehrin sorunlarını 5 madde de toplayarak Cumhurbaşkanına sunacaklarını ifade ederken; Karasu’da 5 bin dönümlük bir alanda uluslararası bir firmanın yatırım yapması için mücadele ettiklerini söyledi. Altuğ ayrıca, Akyazı’da termal su kaynaklarını kullanabilecek bir Sera OSB projesi üzerinde de çalıştıklarını söyledi.

İşte Altuğ’un o açıklamaları:
SORUNLAR CUMHURBAŞKANINA İLETİLECEK
“TOBB’un her sene yaptığı bir sanayi şurası var. Sayın Cumhurbaşkanı Bakanları ile birlikte oraya katılıyor. Şehir şehir sıkıntıları dinleyerek not alıyor ve çözümü içinde çok ciddi bir hareket oluyor. Biz Sakarya’nın sorunu olacak 5 ana başlığı belirledik. Onlarla ilgili çalışma yapıyoruz. Bu maddeleri yakın zamanda açıklayacağız. Birçok sorun var ama, biz bunları 5 ana başlıkta topladık. Bunları cumhurbaşkanımıza ileteceğiz.”

KARASU’YA DEV BİR YATIRIM DAHA
“Karasu’da BMC’nin yatırım yapacağı alana yakın 5 bin dönümlük bir arazi var. Burası ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destek Ofisi ile görüşüyoruz. Oranın uluslararası bir firmanın yatırım yapması konusunda görüşmeler yapıyoruz. Bir isim ya da sektör vermeyeyim. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte ve vekillerimiz buraya dâhil. OSB’de olabilir tek firmanın yatırımı da olabilir. 4-5 il burada Sakarya’nın rakibi. Onlarla rekabet halindeyiz. Bursa, Manisa ve Konya gibi büyük illerle bu yatırımı alma konusunda rekabet halindeyiz. Ben ödül töreninde de söyledim. Biz rekabeti seviyoruz. O bizi hırslandırıyor. Bu yatırım olmasa bile biz başka yatırımları getirmek istiyoruz. Umarım o büyük yatırımı Sakarya’ya getiririz ama beklendiği gibi bu uluslararası firma otomobil ile ilgili değil.”

AKYAZI’YA SERA OSB
“Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Ticaret Borsası, Akyazı Ticaret Odası ve Akyazı Ticaret Borsası ile birlikte bir araya gelerek Akyazı’da ki termal suyu nasıl kullanabiliriz diye bir araya geldik. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok, Afyon’da ve Denizli’de benzer işler yapılmış. Bu suyu doğru kullanmak anlamında Sera OSB yapılabilir mi diye düşünüyoruz. Antalya’daki seracılar buradan çıkıp Afyon’a geliyor çünkü bedava sıcak su var. Burada da bunu kullanmak istiyoruz. Ciddi bir arazi de var burada. Arazinin büyük kısmı da kamunun. Bu bir müjde olsun. Bu çalışmamız şu an devam ediyor. İncelemeler yapıyoruz ve kısa süre içinde paydaş kurumlarla bir araya gelerek son durumları değerlendireceğiz.”

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz