Ana sayfa Esnaf “İSTİHDAMA OLANAK SAĞLIYOR”

“İSTİHDAMA OLANAK SAĞLIYOR”

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ile birlikte Serdivan’da faaliyete geçen Boşnak Börekçisi üretim tesislerini ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Sakarya başta olmak üzere farklı illerde açtıkları işletmelerle ekonomiye destek olmanın yanı sıra istihdama da imkan sağladıklarını belirten Boşnak Börekçisi işletme sahibi Hilmi Sorgut, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken’e tesisleri gezdirerek bilgi verdi. Sorgut, 1500 m2 kapalı alana sahip olan yeni tesiste, amaçlarının hijyenik ortamda yapılan ürünlerle, geleneksel damak tatlarımızı daha geniş kitlelere tanıtmak olduğunu belirtti.

Serdivan Hizmet Sektöründe Öncü

Üretim tesisinin; Serdivan’ın ekonomik potansiyeline katkı sağladığını ifade eden Başkan Alemdar “Bölgemizde sağlık, turizm ve spor yatırımlarının yanı sıra hizmet sektörüne öncülük eden bu tür üretim tesislerinin de faaliyet göstermesi bizim için son derece önemli. Yeni iş kapılarının açılmasına vesile olan bu yatırımlar, vatandaşlarımıza sadece hizmet etmekle sınırlı kalmıyor aynı zamanda hemşehrilerimizin istihdam edilmesine de olanak sağlıyor.

Bu vesileyle, üretim tesisinin başta ilçemiz olmak üzere şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, girişimcilerimize ve üretim noktasında görev yapan tüm arkadaşlarımıza da hayırlı, bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz