Ana sayfa Güncel Enka Santralinde Üretim Durdu

Enka Santralinde Üretim Durdu

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., Adapazarı ve Gebze Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrallerinin sözleşmenin sonlanmasının ardından üretimin durduğuğu Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., Adapazarı ve Gebze Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrallerinde üretimin durdurulması ile alakalı olarak bu açıklamayı yaptı.
“Sahibi bulunduğumuz ve Yap İşlet modeli kapsamında geliştirilen Adapazarı ve Gebze doğalgaz kombine çevrim elektrik santrallerinin EÜAŞ ile olan Elektrik Satış Sözleşmesi’nin sonlanmasının ardından belirtilen santrallerde üretim durmuştur. Üretime tekrar başlandığında kamuoyuna bilgi verilecektir.
“Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.”

Adapazarı Elektrik Üretim Ltd. Şti. tarafından işletilen santral 770 MWe kurulu gücü ile Türkiye’nin 28. Sakarya’nın ise 2. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye’nin 17. büyük Doğalgaz Santrali’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz