Ana sayfa Güncel Endüstriyel müteahhitlerin KDV sorunu

Endüstriyel müteahhitlerin KDV sorunu

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Adnan Borazancıoğlu, endüstriyel müteahhitlerin devletin yatırım ve teşvik uygulamalarındaki KDV uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Endüstriyel müteahhitlik işleri ile iştigal eden üyelerin enerji tedarikçilerinin sıkıntılarına değinen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Adnan Borazancıoğlu,“ Büyükşehir belediyesinin şehir vergilerinden aldığı payın giderek azalması bizim orta ölçekli daha ziyade endüstriyel müteahhitlik yapan firmaların devletin yatırım teşvik uygulamalarındaki zaafında olduğu gibi aynı probleme duçarız. Toplam üzerinden yüzde 18 karların olmadığı hizmette işin genelinin yüzde 18 KDV’si bu firmalar tarafından finanse ediliyor. Zaman için değişen yanlışlar doğruya dönebilir dile getirdikçe” dedi.
Borazancıoğlu ayrıca yenilenebilir enerji kullanımı ve üretiminin daha da artırılması gerektiğini belirterek “1 Nisan 2018 tarihinde Yenilenebilir enerji ile tüketilen enerjinin Toplam tüketim miktarının yüzde 68 i olmuş. Bu yenilenebilir enerjinin üzerine gidilmesi gerektiğini ifade ediyor. Bu örnek yenilenebilir enerji kaynaklarından ülke ihtiyaçları karşılanabildiğini gösteriyor.” diye konuştu

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz