Ana sayfa Genel Ekonomi Ekmekte gramaj düştü fiyat aynı kaldı

Ekmekte gramaj düştü fiyat aynı kaldı

Gelen son dakika haberine göre; Sakarya’da 220 gram olan ekmek yapılan gramaj düzenlemesi ile 200 grama düşürüldü.

Sakarya’da baston ekmek olarak ta bilinen ve 2 TL’ye satılan tekli ekmek alınan son kararla 20 gram daha düşürülerek 200 grama çekildi. Bu son gelişme ile fiyatında oynama yapılmayan ekmek 20 gram daha küçülmüş oldu…

Konu hakkında Fırıncılar Odası’ndan açıklama geldi. İşte yapılan o açıklama;

Bilindiği üzere son dönemde un fiyatlarında hissedilir bir fiyat artışı yaşanmış ve 140 TL’den aldığımız bir çuval unun fiyatı bugünlerde 190 TL bandına kadar yükselmiştir. Ayrıca elektrik, su, doğalgaz, yakıt ve diğer girdilerde üst üste gelen fiyat artışları fırıncı esnafımızı bu salgın döneminde oldukça zor duruma düşürmüştür.

Dün olduğu gibi bugün ve yarın da vatandaşın yanında yer alan Fırıncı esnafımızın hayatını devam ettirmesi gerekiyor. Tüm imkanlar zorlanarak fırıncı esnafımız ve tüketicilerimiz için yeni bir düzenleme kaçınılmaz olmuştur. Yapılan düzenleme ile yüzde 9 oranında bir fiyat artışına gidilmesi kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda daha önce 220 gramı 2 TL’den satılan ekmeğin fiyatı (11 Eylül Cumartesi) gününden itibaren 200 gramı yine 2 TL’den satışa sunulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz