Ana sayfa Genel Ekonomi Ekmeğin fiyatını belirlediler, son kararı bakanlık verecek!

Ekmeğin fiyatını belirlediler, son kararı bakanlık verecek!

SESOB kendine bağlı odalarla toplantı yaparak ekmeğin fiyatını belirledi. Alınan karar bakanlığa gönderildi, bakanlığın kararına göre yeni fiyatlar duyurulacak.

Sakarya Esnaf ve Sanatlarlar Odaları Birliğine bağlı odaların ekmek fiyatlarında yeni tarife isteğinin ardından SESOB’ta toplantı yapıldı.

Toplantıya; Sakarya Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Kocaali Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Geyve Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ferizli Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Sapanca Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Hendek Esnaf ve Sanatkaralar Odası, Akyazı Gıda Maddeleri ve Sanatkarları Aşçı Köfteci Kebapçı ve Lokantacılar Esnaf Odası, Taraklı Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Pamukova Esnaf ve Sanatkarlar Odası katıldı.

Toplantıya Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Ekmek Fiyat Tarife Talebi Komisyon toplantısına; Sakarya Ticaret İl Müdürlüğünden, Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasından, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odasından, ilgili Belediyelerden ve ilgili odalardan temsilcilerde katıldılar.

Komisyon Toplantısında; 250 gr. ekmeğin satış fiyatının 3.00 TL

500 gr. ekmeğin satış fiyatının 6.00 TL

1100 gr. ekmeğin satış fiyatının 12.00 TL

Olması yönünde temsilciler tarafından görüşmeler ve değerlendirmeler yapıldı. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Ekmek Fiyat Tarife Talebi Komisyon Değerlendirmesi İlgili Federasyona ve Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğüne görüşleri alınmak üzere gönderildi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz