Ana sayfa Esnaf Dükkanlarımızı Hemen Açmak İstiyoruz

Dükkanlarımızı Hemen Açmak İstiyoruz

SATSO Meclis Üyesi Alican Sak, Sağlık Bakanlığının açıkladığı rakamlara göre Sakarya’nın renginin turuncu olması gerektiğini ve kafe restoranların açılması gerektiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son Covid 19 oranlarına göre Sakarya’nın yüz binde 90,15 olduğunu ve vaka sayılarının düşüsünde Türkiye’de ilk sırada yine Sakarya’nın yer aldığını ifade eden SATSO 5.Meslek komitesinden Meclis Üyesi Alican Sak, kafe ve restoranların bir an önce açılması gerektiğini söyledi.

Adayorum’a konuşan Sak, “Sağlık Bakanlığının açıkladığı veriler ortada. Sakarya olarak başlatılan seferberlik sonucunda vaka oranlarının düşüsünde Türkiye’de ilk sıradayız. Kocaeli ve İstanbul’dan daha düşük bir orana sahibiz ama yasaklar devam ediyor. Kafe ve restoranların açılması için gerekli kriterleri sağladık. Ancak esnaflarımız halen kepenkleri kapalı bir şekilde bekliyorlar. Yetkililer bu konuda neden suskun anlamak imkansız. Biz kafe ve restoran işletmecileri olarak dükkanlarımızı açmak istiyoruz. Sakarya’ya uygulanan çifte standart konusunda şehrimizin yönetici ve siyasetçilerinin de hakkımızı savunmasını bekliyoruz” dedi.

Sak, çok yüksek riskli illerde uygulanan kısıtlamaların artık Sakarya’da uygulanmaması gerektiğini de belirterek, “Olaya sadece kafe ve restoran olarak bakmamak gerek. Kısıtlamalardan etkilenen binlerce esnaf var. Bu kapsamda bizim hak ettiğimiz yer olan turuncu seviyesindeki kısıtlamalara tabi olmamız ve işletmelerimizi açmamız gerekiyor. Yaşanan bu süreci anlamakta güçlük çekiyoruz” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz