Ana sayfa Güncel ÇİFTÇİNİN MISIR SİGORTASI ÖZADA GÜVENCESİNDE

ÇİFTÇİNİN MISIR SİGORTASI ÖZADA GÜVENCESİNDE

Son yıllarda yaşanan doğal afetler sonucunda, Sakaryalı çiftçiler ekinlerini sigortalatıyor. Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Vekili Şevket Kökçü de arazilerini sigortan çiftçiler arasında.

Özellikle son yıllarda hava muhalefeti nedeniyle ekinleri tehlike altına giren Sakaryalı çiftçiler, çareyi ekinlerini sigortalatarak yaşanabilecek aksiliklerin önüne geçmekte buldu. Özada Sigorta Genel Müdürü Cüneyt Demir ve arazilerini sigortalatan APEK Başkan Vekili Şevket Kökçü konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özada Sigorta Genel Müdürü Cüneyt Demir, yaptığı açıklamada, “Üreticilerin çok yoğun ilgisi ile karşılaştık. Sakarya’da binlerce dönüm arazi güvencemiz altındadır. Başta doğal afetler, dolu ve yangın vb. zararları karşılayacağız. Bugün APEK Başkan Vekili, komşumuz Şevket Kökçü’ye ait 350 dönüm civarındaki arazinin poliçelerini teslim ediyoruz. Allah tüm çiftçilerimizi doğal afetlerden korusun, tüm çiftçilerimize bol bereketli bir sezon nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Vekili Şevket Kökçü de yaptığı açıklamada, “Son yıllarda doğal afetler bölgemizde büyük risk oluşturuyor. Mısır arazilerimiz için sigorta sistemini bize tanıtan ve riskleri çok küçük primler karşılığında güvence altına alan Sakarya’nın ulusal sigorta markası Özada Sigorta’ya ve genel müdürü kardeşim Cüneyt Demir’e çok teşekkür ediyorum. Tüm çiftçilerimizin, üyelerimizin sigorta yaptırmaları oluşacak afetlerde emeklerinin zayi olmaması için çok önemlidir. Bugün poliçelerimizi teslim aldık. Hayırlı olsun.” dedi.(Haberfokus.com)

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz