Ana sayfa Genel Ekonomi Çark Caddesinin otopark sorununu dile getirdiler

Çark Caddesinin otopark sorununu dile getirdiler

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, yılda iki kez düzenlenen Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı’nın 2021 yılı son toplantısını Ali Coşkun Konferans Salonu’nda, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ moderatörlüğünde gerçekleştirdi.

Akcan: Ticarethanelerin yoğun olduğu yerlerde otopark problemleri devam ediyor

Müşterek Meslek Komitesi Toplantısında söz alan SATSO 6. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Enes Akcan ‘Çark Caddesi başta olmak üzere ticarethanelerin yoğun olduğu yerlerde otopark problemleri devam ediyor’ dedi.

6.Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Enes Akcan Müşterek Meslek Komitesi Toplantısında yaptığı konuşmada; “Çark Caddesi başta olmak üzere ticarethanelerin yoğun olduğu yerlerde otopark problemleri devam ediyor. İnsanlar park sorunu nedeniyle alışverişe gelemiyor. Ara sokaklarda ufak butik dükkanlar açılmaya başladı ve dükkan sahipleri işletmelerinin önüne müşterisi için bir duba koyuyor. Ara butiklere, ön caddede konumlanan işletmelere yönelik duba vb. koyarak müşterilerinin kısa süreli otopark sorununu çözmeye çalışıyorlar’ dedi.

Serbes: Trafik ve otopark sorunu nedeniyle insanlar Çark Caddesini tercih etmiyor

Müşterek Meslek Komitesi Toplantısında söz alan SATSO 11. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Ahmet Serbes, “Trafik ve otopark sorunu nedeniyle insanlar Çark Caddesini tercih etmiyor” dedi.

11.Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Ahmet Serbes, Müşterek Meslek Komitesi Toplantısında yaptığı konuşmada; ” Adapazarı Atatürk ilkokulunun otopark olarak tahsis edilmesi konusunda ciddi çalışmalar yapıldı ve sonuca varıldı. Kimse bir okulun otoparka ticarethaneye dönüşmesini tabii ki de istemez. Ancak hem otopark sorunu, hem de okulun çoğunluğunun taşıma ile geldiğini düşünürsek; okul giriş çıkış saatlerinde yaşanan trafik kaosu nedeniyle çark caddesinin kaybı çok fazla. Trafik ve otopark sorunu nedeniyle insanlar Çark Caddesini tercih etmiyor. Deprem konusunda da deprem kenti gerçeğimizi unutmadan yaşamalıyız. Perakende sektörünün merkezi büyük bir tehlike altında. 1999 depreminde yıkılan bina kadar yine bina yıkılırsa tüm birikimler, çalışmalar biter gider.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz