Ana sayfa Genel Ekonomi Başkan Karayaka: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 83. yılında bir kez daha...

Başkan Karayaka: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 83. yılında bir kez daha saygı, şükran ve rahmet ile anıyoruz

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ümit Karayaka yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yılında bir kez daha saygı, şükran ve rahmet ile anıyoruz.

10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmeliyiz. Onun mirası olan Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma yolunda bıkmadan usanmadan azimle çalışarak, yaşatmak ve diri tutmak, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e minnet borcumuzdur.

Aziz Atatürk; fikirleri, hayata geçirdiği eserler ve milletimize bıraktığı milli ve manevi değerler ile gönlümüzde ilelebet payidar kalacaktır. Atatürk, yas ve ağıtlarla değil, medeniyetin zirvesine doğru yükselen bir Türkiye ile ruhu şad olacaktır. Bugün işadamlarımız dünyanın her yerinde ise, Türkiye her geçen gün daha ileri bir noktaya gelmekte ise Atatürk’ün “Tek bir şeye ihtiyacımız var; çalışkan olmak!” ilkesi milletimizde yankı buluyor demektir.

İş dünyası olarak, ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı teyit ederek, yüce milletimizin güvenine layık olma kararlığımızla, ekonomimizi büyüterek çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Vefatının 83. yıldönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz