Ana sayfa Genel Ekonomi Arap turistlerin Pamukova ilgisi, arsa satışlarını patlattı!

Arap turistlerin Pamukova ilgisi, arsa satışlarını patlattı!

Pamukova ilçesi son günlerde Arap turistlerin akınına uğradı. Arapların Pamukova’ya olan ilgisini gören Pamukova’daki arsa sahipleri ise yerlerini tek tek satışa çıkarmaya başladı.

Arap turistler, Sapanca’dan sonra tarım cenneti olan Pamukova ilçesine ilgi göstermesi sonrası ilçede bazı taşlar oynamaya başladı.

Sapanca’da ikamet ettikleri öğrenilen Arap turistlerin bir organizasyon firması ile Pamukova’ya gelerek tarladan çilek toplama ve doğasını görmek için yaptıkları organizasyonun rengi değişmeye başladı.

İlk olarak Sapanca’ya da turistik amaçla gelen ve gezen Arap turistlerin zamanla Sapanca’ya yerleşmesi ile yaşanan bu olay sonucu Pamukova’daki toprak sahiplerinin de iştahı kabardı.

Pamukova’ya gelen Arap turistlerin ilgisi ilçede hızla yayılmaya başlandı. Ektiğinden çok fazla bir şey kazanamadığını düşünen toprak sahipleri ülkenin önemli ilan sitelerinde arazilerini bir bir satışa çıkartmaya başladı. Yaşanan bu olay Pamukova’da hızla yayılması ile Arap turistlere toprak vermek istemeyenlerin sayısı da oldukça arttı.

Pamukova’daki toprak sahiplerinin ve emlakçıların bir hafta içerisinde ilan sitesine 80’den fazla ilan konulması ise gözlerden kaçmadı. Bir hafta içerisinde konulan ilanlardan en yükseği ise imar durumu bağ&bağçe olan 10 dönümlük yer için istenen 1 milyon 200 bin lira oldu.

Geçtiğimiz aylarda Türk ürünlerine karşı ambargo kampanyaları ile gündemde olan Suudi Arabistan’ın Türkiye’de ev satın alan vatandaşlarını izlemeye aldığını, Arap yatırımcılara ‘evleri satın’ baskısı yaptığı öne sürülmüştü. Sapanca’da çok değerli yerlerde villaları olan Suudlulara Kral Selman’ın evleri satın diye baskı yaptığı iddia edilmişti.

(medyabar)

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz