Ana sayfa Genel Ekonomi 25. Uluslararası İş Forumuna Sakarya’dan yüksek düzeyde katılım

25. Uluslararası İş Forumuna Sakarya’dan yüksek düzeyde katılım

MÜSİAD ile Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ajansı (KOBİA) iş birliğinde, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Azerbaycan Ekonomi Bakanlığının destekleriyle yapılan forumun açılış toplantısı, Bakü Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov, Türkiye Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, MÜSİAD Kurucu Başkanı ve IBF Başkanı Erol Yarar, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve KOBİA Başkanı Orhan Memmedov katıldı. Sakarya’dan MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve MÜSİAD Sakarya Üyeleri katıldı.

Sakarya’dan MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Başkan Yardımcıları Kadir Tecelli ve Ahmet Cihan, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tanrıkulu, Denetim Kurulu Üyeleri Özcan Nalbant ve İlhan Ak, Üyeler By Bağlar Yapı Firma ortakları Yunus Kuleci ve Adem Hızal, Wieberr Kimya Genel Müdürü Ramazan Koç ve Sanidez İlaç Firma Ortağı Yavuz Akbulut katılım sağladı.

“Aydınlık Bir Geleceğe Ulaşacağımıza İnanıyorum”

Değerlendirmede bulunan MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu;

“Her yıl düzenlenen ve bu yıl 25. Kez organize edilen IBF Forumu yoğun katılımla ve dopdolu bir programla gerçekleştirildi. 30 Farklı ülkeden ve ülkemizden yaklaşık 1000 iş insanı ile birlikte Azerbaycan hakkında, Azerbaycan’daki ticaret hakkında ve Azerbaycan’ın potansiyeli hakkında çok kıymetli bilgiler edindik. Şahsım ve benimle birlikte buraya gelen Sakaryalı arkadaşlarımızla birlikte ülkemize döndüğümüzde Azerbaycan’da bulunabileceğimiz girişimler hakkında istişarelerde bulunacağız. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sn. Nurettin Nebati Bey bu yıl iki ülke arasında 3 milyar düzeyinde bir ticaret hacmi olduğunu söyledi. İnşallah hep birlikte el ele vererek yeni iş modelleri ve yatırım projelerinin geliştirilmesiyle çok daha sürdürülebilir, yenilikçi ve aydınlık bir geleceğe ulaşacağımıza inanıyorum. Aynı zamanda forumumuzun Karadağ Zaferinin 1. Yıldönümünün hemen akabinde gerçekleştirilmesinin de ayrı bir önemi var.

1996 yılından beri gerçekleşen ve kesintisiz olarak günümüze kadar her yıl organize edilen IBF Forumu, her geçen yıl üstüne katarak ve daha iyisini gerçekleştirerek başarması zor bir iş ortaya koyuyor. IBF, Ülkeler arasındaki diplomasinin, ticaretin ve ihracatın artmasına yönelik harika adımlar atmış, B2B görüşmelerimiz çok faydalı geçti. Fuarımızın bugüne kadar gelmesinde emeği geçen başta Kurucu Genel Başkanımız ve IBF Başkanımız olan Erol Yarar’a, Genel Başkanımız Mahmut Asmalı’ya ve bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” Cümlelerine yer verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz