Ana sayfa Tarım 17 yılda Sakarya’ya 103 Milyon Orköy Kredisi

17 yılda Sakarya’ya 103 Milyon Orköy Kredisi

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, 2003 yılından bu yana Sakarya’ya toplam 103 milyon TL ORKÖY kredi ve hibesi kullandırıldığını açıkladı.

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü 2020 yılı Orköy desteklemelerini tamamladı. Müdürlük yıl içinde 158 haneye süt sığırcılığı, 45 haneye süt koyunculuğu, 3 haneye besi sığırcılığı, 3 haneye fenni arıcılık, 112 haneye dış cephe ısı yalıtımı (mantolama), 7 haneye traktör ve 11 haneye de motorlu testere olmak üzere toplam 339 aileye yaklaşık 8 milyon TL kredi ve hibe desteği sağladı.

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada 2003-2020 dönemi içerisinde, Sakarya ve Kocaeli illeri sınırları içerisindeki orman köylerinde yaşayan 7 bin 64 aileye ve 10 kooperatife Orköy Kredisi ile destek sağlandığı ifade edildi.

Son olarak düzenlenen traktör dağıtım programında konuşan Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, “Orman Genel Müdürlüğü olarak her zaman orman köylümüzün yanında olduk. Özellikle son yıllardaki orman üretim çalışmaları ile ilgili olarak ihtiyaç duyulan mekanizasyon destekleri ile orman köylümüz daha da güçlendi. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2003 yılından bu yana 7.064 aileye ve 10 kooperatifimize toplamda 102,8 milyon TL kredi-hibe desteği sağlanmıştır. Bu minvalde Orman Genel Müdürlüğü olarak bu desteklerimizi arttırarak devam ettireceğiz. Traktörleri teslim alan vatandaşlarımızın yapacakları ormancılık çalışmalarının kazasız bir şekilde gerçekleştirmelerini ve bereketli kazançlar elde etmelerini diliyorum.” ifadelerini kullandı

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz